בסיס חום נחושת טונגסטן

תמונה מחום בסיס נחושת טונגסטן

מבוא

בסיס חום נחושת טונגסטן המכונה גם גוף הקירור של נחושת טונגסטן. בסיס חום נחושת טונגסטן הוא בסיס חום העשוי מסגסוגת נחושת טונגסטן. בסיס חום הוא מונח לרכיב או למכלול שמעביר חום שנוצר בתוך חומר מוצק למדיום נוזלי, כמו אוויר או נוזל. דוגמאות לבסיסי חום הם מחליפי החום המשמשים במערכות קירור ומיזוג אוויר והרדיאטור (גם מחליף חום) במכונית. בסיסי חום עוזרים גם בקירור מכשירים אלקטרוניים ואופטואלקטריים, כמו לייזרים בעלי עוצמה גבוהה יותר ודיודות פולטות אור (LED).

בסיס חום מיועד פיזית להגדלת שטח הפנים במגע עם נוזל הקירור הסובב אותו, כמו האוויר. מהירות האוויר, בחירת החומר, עיצוב סנפיר (או בליטה אחרת) וטיפול פני השטח הם חלק מהגורמים התכנוניים המשפיעים על ההתנגדות התרמית, כלומר ביצועים תרמיים, של בסיס חום. יישום הנדסי אחד של בסיסי חום הוא בניהול תרמי של אלקטרוניקה, לעיתים קרובות יחידת עיבוד מרכזית ממוחשבת (CPU) או מעבדי גרפיקה. עבור אלה, שיטות הצמדת בסיס חום וחומרי ממשק תרמי משפיעות גם על הצומת או הטמפרטורה המתים של המעבד / ים. דבק תרמי (המכונה גם גריז תרמי) מתווסף לבסיס בסיס החום כדי לסייע לביצועיו התרמיים. ניתן להשתמש בשיטות תיאורטיות, ניסיוניות ומספריות כדי לקבוע את הביצועים התרמיים של בסיס החום.

חומר בסיס נחושת טונגסטן חומר מורכב של טונגסטן ונחושת. חומר W-Cu עם שני מאפייני התפשטות נמוכים של טונגסטן, אך יש לו גם נחושת בעלת תכונות מוליכות תרמית גבוהה, והטונגסטן והנחושת במקדם ההתרחבות התרמית והמוליכות התרמית יכולים להתאים את הרכב ה- W-Cu ולעיצוב (עם מונחים מקצועיים, טונגסטן ונחושת בביצועים ניתן לחתוך, וכך היישום לטונגסטן ונחושת הביא נוחות רבה.